Zdravé stravování

Žijeme v době, kdy se lidé stravují tím nejhorším způsobem a navštěvují tzv. fastfoody. Nepřemýšlí nad tím kolik kalorií, jaké jídlo obsahuje. Nezjišťují si, kolik kalorií by měli přijímat a kolik jich vlastně dokáží zase vydat nazpět.

Nemůžeme mlsat?

Rozhodně si každý z nás čas od času dopřeje nějakou tu „dobrotu“, ale z těchto výjimek by se neměl stávat zvyk.

Mezi lidmi panuje přesvědčení, že co je zdravé nemůže být dobré. Představí si zeleninu a ovoce, ale už nepřemýšlí nad tím, jestli si dát jako přílohu brambor, nebo krokety, jestli si dát řízek, nebo rybu. Dále se můžeme zamyslet, jestli se radši napijeme vody nebo si dáme sladký nápoj. A když se člověk podívá zpětně do svého jídelníčku, zjistí, že se vůbec zdravě nestravuje.

Co si vlastně pod zdravým stravováním představit?

Nezáleží možná ani tak na druhu potravin, ale na rozložení malých častí v různých úsecích dne. Z časté konzumace velkých porcí rozhodně nekouká nic dobrého. I když zrovna nejste posedlí fitness stylem a jíte nezdravě, stačí si porce rozkouskovat na menší a ty si během dne dávat.

Odborné rady nad zlato….

Rozhodně není od věci poradit se odborníkem a přesně si zjistit jak tělo funguje a jak s ním správně vynaložit.

Také existují různé aplikace, kde stačí zadat, co vše jste po celý den snědli a jaké činnosti jste vykonali.

Zkuste si zařadit do svého jídelníčku luštěniny, ryby, zeleninu a ovoce a možná i časem poznáte, že se cítíte líp.

Rozhodně by se zdravé stravování nemělo přehánět, protože jak se říká ‘všeho moc škodí’.

 

Zdravé stravování by mělo být definováno jako správný příjem a výdej kalorií. Se zdravou stravou by mohl souviset i pojem zdravý životní styl, do kterého spadá i sport. Pokud se tedy chcete stravovat zdravě, rozhodně bychom doporučili omezit konzumaci nezdravých jídel, převážně zařadit do stravy přírodní neupravené potraviny, sportovat a dodržovat pitný režim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *