Další pomocníci pro naši kondici

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl úzce souvisí s naším fyzickým a psychickým zdravím, protože jedno bez druhého jednoduše nefunguje. Pokuste se dodržovat pár zásad pro Vaše vlastní zdraví a duševní pohodu.

 

–  Váha:

Obezita, ale i přílišná podváha s sebou nese mnoho zdravotních problémů. Zda-li je Vaše váha ideální nebo ne jde lehce zjistit pomocí BMI indexu. Váš BMI index zjistíte tak, že Vaši hmotnost v kilogramech vydělíte výškou v metrech na druhou. Dle čísla, které Vám vyjde, uvidíte jak na tom jste. BMI si můžete velmi jednoduše vypočítat zde:  https://www.bodymassindex.cz/.

 

– Zdravá strava:

Pestrý jídelníček, hodně ovoce, zeleniny a samozřejmě dostatek tekutin. Omezovat smažená, tučná a sladká jídla.

 

– Nekuřte:

Co dodat.

 

– Omezte alkohol.

 

– Odpočívejte:

Naučte se relaxovat, pro zdravý životní styl je odpočinek velice důležitou součástí.

 

– Nestresujte se:

Stres je strašákem každého z nás. Někdo jej zvládá lépe, někdo hůře. Stres může způsobovat mnohá onemocnění. Pokud jste přece jen ve stresu, snažte se jej překonat pomocí činnosti, která Vás baví, naplňuje a u které se odreagujete.

 

– Dostatek spánku:

Dobře se vyspat znamená načerpat energii a zregenerovat jak tělo tak mysl. Dospělý člověk by si měl dopřát minimálně 6-8 hodin kvalitního spánku denně.

 

– Pohyb:

Neumíme si představit zdravý životní styl bez pohybu a bez cvičení. Pokud můžete, omezte ježdění autem tam, kde se můžete dostat po svých. Nečekejte na výtah, jděte po schodech, choďte na procházky, prostě choďte. Chůze je pro nás přirozená a nepotřebujete si nakupovat žádné speciální sportovní vybavení. Pokud navíc budete chodit 4x týdně svižným tempem min. 45 minut vaše váha bude ukazovat méně.

 

– Smích:

Úsměv nic nestojí, smích léčí, smích povzbuzuje mysl i tělo. Upřímný úsměv dokáže zvednou náladu i ve velmi špatný den a proto se usmívejte  na lidi ve Vašem okolí, nikdy nevíte komu tím zpříjemníte den a příště někdo takto může zpříjemnit den Vám 🙂

 

 

 

 

 

Slider